Podsumowanie działalności sekcji tenisa stołowego Stella Niechan w roku 2016

Drużyna pierwszoligowa, stanowiąca wizytówkę klubu spełniła zakładane oczekiwania zajmując szóste miejsce w końcowej tabeli i utrzymując się w elicie klubów pierwszoligowych. Szczególnie cieszy fakt, że drużyna była oparta prawie wyłącznie na wychowankach klubu.

Stella Gniezno jest jedynym w Wielkopolsce klubem występującym w rozgrywkach najwyższej klasy 1 ligi. Zespół rozgrywający mecze w hali GOSiR dostarczył swoim kibicom w każdym meczu wiele emocji.

Bardzo pozytywnie w rozgrywkach drugiej ligi męskiej spisywała się nasza drużyna – zdecydowanie najmłodsza w lidze !. Zespół po 1 rundzie zajmuje wysokie 3 miejsce !. Szczególnie wyróżnił się osiemnastoletni Jakub Różak, jeden z najskuteczniejszych zawodników lidze.

W rozgrywkach indywidualnych niewątpliwie ogromnym sukcesem było zdobycie 7 tytułów Mistrzów Wielkopolski.

Świetnie spisał się Grzegorz Nowak podczas Mistrzostw Świata Niesłyszących w Samsun w Turcji, zajmując siódme miejsce. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski Niesłyszących. Grzegorz zdobył dwa złote medale i dwa medale srebrne.

Grzegorz Nowak został powołany do reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie Głuchych Turcji.

O szerokim spektrum szkoleniowym sekcji świadczy fakt startu naszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych: żaków, młodzików, kadetów, juniorów , młodzieżowców i seniorów.

Wielkim sukcesem było zajęcie drużynowo przez Stellę Niechan drugiego miejsca podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS. Tytuł Mistrza Polski na tej imprezie w kategorii juniorów zdobył niespodziewanie Jakub Różak.

Po raz kolejny Stella Gniezno okazała się w tym roku zdecydowanie najlepszym klubem pośród 71 działających w Wielkopolsce !.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Celem zajęć szkoleniowych jest doskonalenie techniki gry, zdobywanie dla Gniezna i powiatu medali w Mistrzostwach Wielkopolski i Polski, ale również wyrabianie nawyków aktywnego, zdrowego spędzania wolnego czasu, umiejętności współżycia w grupie, walki fair-play, itp.

Klub zorganizował w Gnieźnie duże imprezy : „Ogólnopolski Memoriał im. Jarosława Maćkowiaka” – Otwarte Mistrzostwa Gniezna i Mistrzostwa Wielkopolski Żaków i Skrzatów i Ogólnopolski „Turniej Otwarcia Sezonu”.

Ponadto cyklicznie organizowane są turnieje „Szukamy Młodych Talentów” cieszące się dużym powodzeniem.

Dzięki wsparciu Miasta Gniezna, Powiatu Gnieźnieńskiego, Gminy Niechanowo sekcja może się rozwijać, a dzieci i młodzież realizować swoje sportowe pasje. Niewątpliwie znaczący wkład finansowy w działalność szkoleniową maja rodzice.

Niestety Klub od dłuższego czasu boryka z dużymi problemami finansowymi. Duża ilość zawodów drużynowych i indywidualnych w różnych kategoriach wiekowych generuje spore koszty.

Zajęcia prowadzone są systematycznie, codziennie przez trenerów : Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera.

Ze względu na specyfikę dyscypliny i stawiane wymagania do osiągniecia znaczących wyników, treningi odbywają się pięć razy w tygodniu. Do tego dochodzą systematyczne zawody kalendarzowe, praktycznie w każdy weekend. Jest to naprawdę duże poświęcenie dla tych młodych zawodników. Kalendarz zawodów indywidualnych i drużynowych w tenisie stołowym jest tak bogaty jak w żadnej innej dyscyplinie.

Niezwykle dużą dbałość i troskę sekcja przywiązuje do aspektów wychowawczych wśród swoich podopiecznych, wyrabianie prawidłowych nawyków aktywności ruchowej , zasad fair-play, umiejętności współżycia w grupie, zdrowej i sportowej rywalizacji itp.

Od wielu lat gnieźnieński tenis stołowy swoimi wynikami, wpisuje się pozytywnie w promocję Gniezna w kraju, a Klub „Stella Niechan” jest dobrze rozpoznawalną marką na „pingpongowej” mapie Polski. A, że jest to najstarszy Klub w Polsce posiadający sekcję tenisa stołowego warto pielęgnować dobre tradycje.


        << Powrót