Podsumowanie sezonu tenisistów Stelli Niechan Gniezno

Jako bardzo udany można uznać zakończony sezon sportowy 2016/2017 dla tenisistów stołowych „ Stelli Niechan „ Gniezno.

Był to kolejny, długi sezon startów w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych.

Drużyna pierwszoligowa, stanowiąca wizytówkę klubu spełniła zakładane oczekiwania zajmując szóste miejsce w końcowej tabeli i utrzymując się w elicie klubów pierwszoligowych. Szczególnie cieszy fakt, że drużyna była oparta prawie wyłącznie na wychowankach klubu. W drużynie występowały: Monika Jacek, Paulina Nowacka, Magdalena Wysocka, Agata Klabińska, Martyna Urbaniak i dwunastoletnia Zuzanna Lewandowska.

Stella Gniezno jest jedynym w Wielkopolsce klubem występującym w rozgrywkach najwyższej klasy 1 ligi. Zespół rozgrywający swoje mecze w hali GOSiR dostarczył swoim kibicom w każdym meczu wiele emocji.

Bardzo pozytywnie w rozgrywkach drugiej ligi męskiej spisywała się nasza drużyna – zdecydowanie najmłodsza w lidze !. Zespół zakończył rozgrywki w tym roku na trzecim miejscu . Jest to najwyższe miejsce z dotychczasowych Szczególnie wyróżnił się Jakub Różak, jeden z najskuteczniejszych zawodników lidze. Jakub został też pierwszym w historii klubu Mistrzem Wielkopolski w kategorii seniorów.

W rozgrywkach indywidualnych niewątpliwie ogromnym sukcesem było zdobycie 6 tytułów Mistrzów Wielkopolski.

Spektakularnym sukcesem było zdobycie przez Paulinę Nowacką tytułu Akademickiej Mistrzyni Europy !.

O szerokim spektrum szkoleniowym sekcji świadczy fakt startu naszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych: żaków, młodzików, kadetów, juniorów , młodzieżowców i seniorów.

Po raz kolejny Stella Gniezno okazała się w tym roku najlepszym klubem pośród 72 działających w Wielkopolsce !.

Celem zajęć szkoleniowych jest doskonalenie techniki gry, zdobywanie dla Gniezna i powiatu medali w Mistrzostwach Wielkopolski i Polski, ale również wyrabianie nawyków aktywnego, zdrowego spędzania wolnego czasu, umiejętności współżycia w grupie, walki fair-play, itp.

Klub zorganizował w tym sezonie min. dwie duże imprezy : „Ogólnopolski Memoriał im. Jarosława Maćkowiaka” – Otwarte Mistrzostwa Gniezna i Mistrzostwa Wielkopolski Żaków i Skrzatów.

Ponadto cyklicznie organizowane są turnieje „Szukamy Młodych Talentów” cieszące się dużym powodzeniem.

Dzięki wsparciu Miasta Gniezna, Powiatu Gnieźnieńskiego, Gminy Niechanowo sekcja może się rozwijać, a dzieci i młodzież realizować swoje sportowe pasje. Niewątpliwie znaczący wkład finansowy w działalność szkoleniową maja rodzice.

Niestety Klub od dłuższego czasu boryka z dużymi problemami finansowymi. Duża ilość zawodów drużynowych i indywidualnych w różnych kategoriach wiekowych generuje spore koszty. Szkoda. że tak ograniczone koszty uniemożliwiają rozwój tej pięknej i z tradycjami dyscypliny w Gnieźnie i powiecie.

Zajęcia prowadzone są systematycznie, codziennie przez trenerów : Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera.

Ze względu na specyfikę dyscypliny i stawiane wymagania do osiągniecia znaczących wyników, treningi odbywają się pięć razy w tygodniu. Do tego dochodzą systematyczne zawody kalendarzowe, praktycznie w każdy weekend. Jest to naprawdę duże poświęcenie dla tych młodych zawodników. Kalendarz zawodów indywidualnych i drużynowych w tenisie stołowym jest tak bogaty jak chyba w żadnej innej dyscyplinie.

Od wielu lat gnieźnieński tenis stołowy swoimi wynikami, wpisuje się pozytywnie w promocję Gniezna w kraju, a Klub „Stella Niechan” jest dobrze rozpoznawalną marką na „pingpongowej” mapie Polski. A, że jest to najstarszy Klub w Polsce, posiadający sekcję tenisa stołowego należy pielęgnować dobre tradycje.


        << Powrót