Zwycięstwa i porażki przy tenisowych stołach

W sobotę i niedzielę kolejne zawody rozgrywali tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno.

Najpierw w sobotę w Objezierzu odbywał się Turniej grand Prix wielkopolski Juniorów. Startowało ponad sześćdziesięciu zawodników z całej Wielkopolski. Świetnie zaprezentowali się nasi młodzi tenisiści zajmując pierwsze dwa miejsca. Wygrał Dariusz Sałamaszek pokonując w min. w półfinale Wojciecha Hałasa z Wyrzyska 3:0 , a w drugim półfinale Dawid Balcerzak zwyciężył po dramatycznej walce reprezentanta kraju kadetów – Patryka Pyśka z Lubonia 3:2. W finale świetnie dysponowany Dariusz Sałamaszek wygrał z kolegą klubowym Dawidem 3;0. Był to znakomity dzień Darka Sałamaszka. Dwóch pierwszych z tego turnieju awansowało do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 8-10 grudnia w Ostródzie. W kategorii juniorek Zuzanna Lewandowska była siódma.

Nie udał się kolejny mecz Stellistek w rozgrywkach pierwszej ligi. Na własnej hali GOSiR-u musiały uznać wyższość drużynie Noteci Inowrocław przegrywając 4:6. To kolejny mecz przegrany minimalnie po dramatycznej walce. Po raz kolejny znakomicie i skutecznie zagrała Paulina Nowacka zdobywając komplet punktów. Po jednej ważnej grze wygrały Agata Klabińska i Magdalena Wysocka. Blisko wygrania było w grze deblowej naszej pary: Paulina Nowacka –Magda Wysocka, jednak uległy parze Palacz-Suchomska 2;3. Również Magda Wysocka walczyła z doświadczoną Agatą Kaszuba. Widać wyraźnie brak niedysponowanej na dłuższy czas Moniki Jacek. Nasza czwarta zawodniczka – Zuzanna Lewandowska, zdecydowania najmłodsza w lidze będzie miała trudno zdobywać punkty, tak bardzo potrzebne drużynie. Kolejny mecz, ostatni mecz pierwszej rundy stelistki zagrają 2 grudnia w Warszawie z drużyną Hals.

Tabela 1 ligi kobiet


Drużyna

Mecze

Pkt

 

1.

  LUKS AGRO-SIEĆ Chełmno

8

14

57:23

2.

  UKS CHROBRY Międzyzdroje

7

12

57:13

3.

  UKS DOJLIDY Białystok

8

11

44:36

4.

  MRKS Gdańsk

6

10

42:18

5.

  KU AZS PWSiP METAL-TECHNIK Łomża

6

7

33:27

6.

  IKTS NOTEĆ Inowrocław

7

6

30:40

7.

  GLKS II Nadarzyn

6

4

30:30

8.

  UKS CHAMPION Police

7

2

20:50

9.

  STELLA NIECHAN Gniezno

8

2

24:56

10.

  SCKiS HALS WADWICZ II Warszawa

7

2

13:57

Zgodnie z regulaminami rozgrywe


W niedziele natomiast w Złotowie rozgrywany był Turniej Grand Prix w kategorii seniorów. Wystartowało ponad sześćdziesięciu zawodników. Faworytka zawodów Paulina Nowacka zajęła drugie miejsce. niespodziewanie przegrała jedna grę z wyjątkowo skutecznie i szczęśliwie grającą w tym dniu Anita Chudy z Lubonia. Obie zawodniczki miały taki sam dorobek: 5 zwycięstw i 1 porażkę. Czwarte miekjsce zajęła Agata Klabińska, piata była Magda Wysocka. Do finałów ogólnopolskich, które rozegrane zostaną za miesiąc w Wałbrzychu awansowały dwie pierwsze: Anita Chudy i Paulina Nowacka. W konkurencji mężczyzn Filip Kujawa zajał piąte miejsce, Jakub Różak był szósty, Dawid Balcarzak dziewiąty. Wygrał Maciej Wiśniewski z Lubonia. Już w sobotę steliści w ramach rozgrywek drugoligowych zagrają w Opalenicy ostatni mecz pierwszej rundy.

        << Powrót