Pingpongista Stelli - Jakub Budzyński wygrywa turniej kadetów !

W niedzielę w Pleszewie odbywała się Turniej Grand Prix w kategorii kadetów.

Startowało blisko siedemdziesięciu zawodników z całej Wielkopolski. Świetnie występ zanotował czternastoletni tenisista stołowy Stelli Niechan Gniezno – Jakub Budzyński. Niespodziewanie wygrał cały turniej. W ćwierćfinale pokonał Tomasza Mrozka z „Wamet” Dąbcze 3:1, w półfinale Franciszka Serafińskiego z Konina 3:0 i w finale 3:0 wygrał z Damianem Pyśkiem z LKTS Luboń. Zwycięstwo Jakuba było sporą niespodzianką tych prestiżowych zawodów. Jakub awansował do finałów ogólnopolskich,które rozegrane zostaną w dniach 23-25 lutego w Drzonkowie. Dobrze zaprezentowała się w konkurencji dziewcząt Zuzanna Lewandowska zajmując wysokie czwarte miejsce.

W ty samym czasie w Łomży rozgrywany był finałowy ogólnopolski turniej Grand Prix Seniorów. Naprawdę dobrze zagrała liderka zespołu pierwszoligowego Stelli Niechan – Paulina Nowacka. Najpierw wygrała 3:1 z Dominika Banaś z Krosna , potem przegrała kadrowiczką Anną Węgrzyn 0:3, następnie pokonała Agatę Paszek z Jastrzębia 3:1 i Zuzanną Błażejewicz z Chełmna 3:1 i przegrała Katarzyna Galus z Optimy Lublin 1:3. Paulina zajęła w tej stawce najlepszych polskich i zagranicznych pingpongistek wysokie trzynaste miejsce i tym samym zagwarantowała sobie miejsce w finałach Mistrzostw Polski Seniorów.

Już w najbliższą sobotę gnieźnieńscy tenisiści stołowi walczyć będą w kolejnych ważnych meczach ligowych. Zespól kobiet zagra o godzinie 15.30 w hali GOSiR-u z drużyną „Champion’ Police. Drużyna mężczyzn do południa spotka się w z zespołem ‘Wamet” Dąbcze, a o godzinie 15.30 również w hali GOSiR-u drużyna „Juniora” Leszno.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania tych ważnych i interesujących spotkań

        << Powrót