Sukcesy tenisistów stołowych w Mistrzostwach Wielkopolski

Gnieźnieńscy tenisiści stołowi zdominowali Mistrzostwa Wielkopolski Seniorów rozgrywane w niedzielę w hali widowiskowej LOSiR w Luboniu. Indywidualną Mistrzynią zdecydowanie została Paulina Nowacka pokonują w półfinale Zuzannę Sułek z LKTS Luboń 3:0 i w finale koleżankę klubową Agatę Klabińską 3:1. Tym samym Paulina i Agata uzyskały awans do finałów Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w dniach 2-4 marca w Raszkowie. Bardzo dobrze zaprezentowała się w rywalizacji z dużo starszymi przeciwniczkami Zuzanna Lewandowska zajmując wysokie piąte miejsce. Liczymy na dalszy rozwój Zuzi i skuteczna grę w pierwszej lidze. Również bardzo skutecznie zagrali zawodnicy Stelli Niechan. Świetne drugie miejsce zajął Jakub Różak pokonując w ćwierćfinale Mateusza Kowala z Tajfuna Ostrów WLLP, w półfinale kolegę klubowego Filipa Kujawę i przegrywając tylko w finale z doświadczonym byłym zawodnikiem pierwszej ligi – Adrianem Spychałą z „ Ochman” Raszków. Drugie miejsce Jakuba Różaka, trzecie Filipa Kujawy, siódme Dawida Balcerzaka i ósme Dariusza Sałamaszka świadczą o wysokim poziomie gnieźnieńskich zawodników.

Jakub dzięki zajęciu drugiego miejsca również uzyskał awans do finałów Mistrzostw Polski.

W konkurencji gier deblowych nasza ligowa para: Paulina Nowacka-Magda Wysocka pokazała klasę i wygrała zdecydowanie finał ze stelistką Agatą Klabińską i Anitą Chudy z Lubonia. W konkurencji deblowej mężczyzn nasza para: Jakub Różak-Dawid Balcerzak zdobyli brązowy medal. Podobnie zdecydowany prym steliści potwierdzili w konkurencji gier mieszanych. Wygrała Paulina Nowacka z Tomaszem Durajczykiem wygrywając 3:1 w finale z parą Stelli Niechan :Jakub Różak-Agata Klabińska

W całych Mistrzostwach zawodnicy Stelli Niechan Gniezno zdobyli łącznie osiem medali i trzy tytuły Mistrzów Wielkopolski. Prawdziwą „multi mistrzynią” została Paulina Nowacka z trzema złotymi medalami. Świetne wyniki potwierdzają dobrą pracę szkoleniową trenerów: Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera.

Zdecydowany prym stelistów, szczególnie że to bardzo młodzi zawodnicy, to świetna promocja Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. Mamy nadzieję na dostrzeżenie faktu, że to gnieźnieński tenis stołowy jest najsilniejszy w całym województwie.

        << Powrót