Dwa remisy i zwycięstwo gnieźnieńskich tenisistów stołowych

W sobotę kolejne mecze rozgrywali tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno.

Ważny mecz w hali GOSiR-u grały dziewczyny Stelli z „Champion” Police.

Oba zespoły walczą o utrzymanie się elicie drużyn pierwszoligowych. Od samego początku mecz układał się remisowo i tak też się zakończył. W pierwszych grach Agata Klabinska przegrała po ciekawej walce z Anną Grygorcewicz 1;3, a Zuzanna Lewandowska nie miała szans z Anna Jędrzejewską. Po zwycięstwach Magdy Wysockiej z Martyna Moskwą 3:1 i pewnym zwycięstwie Pauliny Nowackiej z Sandra Przywartą 3;1 na tablicy wyników było 2:2. Po wygranej naszej pary deblowej Nowacka-Wysocka i jednoczesnej porażce Klabińska-Lewandowska znowu remis 3:3. Ważny i dramatyczny mecz stoczyła Agata Klabińska z Przywartą, jednak uległa 2;3 . dzielnie walczyła najmłodsza zawodniczka w lidze- Zuzia Lewandowska z Moskwą, jednak uległa 0;3. W tym momencie goście prowadzili już 5;3. Kolejny mecz w pięknym stylu i pewnie wygrala Paulina Nowacka z Grygorcewicz 3:0.

Przy wyniku 4;5 Magda Wysocka stoczyła nerwowy pojedynek z Jędrzejewską i na szczęście wygrała 3:2. Ostateczny wynik remisowy 5;5 jest połowicznym sukcesem. Nadal jednak daje szanse naszemu zespołowi na utrzymanie się w lidze. Za tydzień dwa wyjazdowe mecze w Łomży i Białymstoku. A kolejny bardzo ważny mecz stelistki zagrają u siebie z Halsem Warszawa 10 marca.

Dobry występ zanotowali w drugiej lidze nasi tenisiści. W pierwszym meczu zremisowali z drużyną ‘Wamet” Dąbcze 5;5. Początek meczu zapowiadał szanse na zwycięstwo. Prowadziliśmy 3;1. Jednak przegrane dwa deble doprowadziły do remisu. Drobną kontuzję w tym meczu odniósł Dawid Balcerzak i nie mógł w pełni zrealizować skutecznej gry. Zespół gości miał w składzie Białorusina Adreia Labanau, który zdobył komplet punktów. Dla naszego zespołu punktu zdobyli: Dariusz Sałamaszeki Filip Kujawa po 2 orz Jakub Różak-1. W drugim meczu nasz zespół znokautował drużynę UKS Junior Leszno, zwyciężając 9:1..

Po tych meczach awansowaliśmy na trzecie miejsce.

        << Powrót