Porażki tenisistów w lidze i sukcesy młodzieży.

Dwa mecze w 2 lidze rozgrywali tenisiści stołowi Stella Niechan w hali GOSiR. Przeciwnikami były liderujące drużyny : ‘Ochman” Raszków i Tajfun Ostrów. Oba zespoły mają w swoim składzie doświadczonych zawodników sprowadzonych z klubów pierwszoligowych. Szkoda, że dwóch naszych zawodników musiało grać z kontuzjami. Filip Kujawa grał ze złamana lewą ręką, a Dawid Balcerzak z kontuzja nogi. Mecz z drużyną z Raszkowa rozpoczął się obiecująco od zwycięstwa po widowiskowej grze Jakub Różaka z Tomaszem Durajczykiem. Niestety potem już nie udało się zdobyć punktu i mecz zakończył się wynikiem 1:9. Zdecydowanie bardziej wyrównany mecz był z Tajfunem Ostrów. Po raz kolejny pokaz widowiskowej i skutecznej gry zaprezentował Jakub Różak zdobywając komplet zwycięstw. Jeden punkt zdobył Filip Kujawa oraz para deblowa: Różak-Sałamaszek. Blisko wygranych gier byli : Dariusz Sałamaszek i Filip Kujawa. Szkoda pechowej porażki 4;6, ponieważ nasza najmłodsza drużyna w lidze bliska była sensacyjnego zwycięstwa. Kolejny mecz czeka naszych zawodników w Luboniu 1 grudnia.

Zdecydowanie lepiej powiodło się młodszym kategorią. W rozegranych w sobotę finałach wojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Klubów Uczniowskich zespół Stelli Niechan w kategorii młodzików zdecydowanie zwyciężył . Nasza drużyna grająca w składzie: Patryk Król i Błażej Jaros pokonali kolejno: SKTS Rataje 50 3:0, UKS Olimpijczyk Parkowo 3:0 i faworyzowany zespół MKS Warta Oborniki 3:0. Tym samym uzyskali awans do finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 1-2 grudnia w Łaziskach Górnych. Bardzo dobrze radzili sobie nasi najmłodsi chłopcy w kategorii żaków : Ksawier Jaros i Bartek Smarzyk zajmując drugie miejsce pokonując w półfinale UKS Czternastka Poznań 3:0 i ulegając w finale po wyrównanym meczu 2:3 SKTS Rataje 50 Poznań.

W niedziele również w Objezierzu odbywał Turniej Grand Prix w kategorii kadetów. Wystartowało ponad siedemdziesięcioro zawodników z klubów całej Wielkopolski. Świetnie zaprezentowała się Zuzanna Lewandowska zajmując drugie miejsce. Zuzia pokonała : Wronikę Trybułę ze Śmigla 3:0, Weronikę Śwniarską 3:0, rozstawioną z numerem jeden Agatę Ławniczak z Warty Oborniki 3:0, Aleksandrą Małek ze Śmigla 3:0 i dopiero w finale nie dała rady Julii Gładysz z Lubonia 1;3. Dobrze zaprezentowali się pozostali nasi zawodnicy: Patryk Król rywalizujący ze starszymi o trzy lata zajął trzynaste miejsce, Kamil Król był siedemnasty , a Zuzia Jasiecka piętnasta.

        << Powrót