Dwa zwycięstwa i porażka tenisistek stołowych „Stelli Niechan” Gniezno

Kolejne mecze o mistrzostwo 2 ligi rozegrały zawodniczki „Stelli Niechan”. W czwartek u siebie stelistki zdecydowanie pokonały drużynę UKS Pionier Kleszczewo 8:2. Mecz z młodymi zawodniczkami gości miał raczej jednostronny przebieg. Jedynie pojedynki Zuzanny Jasieckiej miały wyrównany, chociaż przegramy przez Zuzie przebieg. Natomiast Aleksandra Leśnicka, Agata Klabińska i Zuzanna Lewandowska wygywały swoje gry po 3:0 w setach.

Trudniejsze mecze wyjazdowe czekały nasze zawodniczki w sobotę. W Ostrorogu z miejscowym UKS „Nałęcz” niestety po wyrównanym i dramatycznym meczu stelistki przegrały 4:6. O porażce zdecydował niespodziewanie przegrany debel przez parę: Agata Klabińska –Aleksandra Leśnicka. Blisko wygrania z niewygodnie grającą Natalią Kasprzak była Agata Klabińska, jednak przegrała w decydującym secie w końcówce. Natomiast dużą odpornością wykazała się Zuzia Lewandowska. Zuzia przegrywała już 0:2 w setach z Katarzyną Cembrowicz, jednak zmiana taktyki i agresywniejsza gra pozwoliła na wygranie kolejnych trzech setów. Dwa punkty w tym meczu zdobyła Aleksandra Leśnicka i po jednym Agata Klabińska i Zuzanna Lewandowska.

W drugim meczu w Obornikach z „Wartą” nasze zawodniczki zagrały bardzo dobrze i skutecznie wygrywając 8:2. Pewnie swoje mecze wygrały : Aleksandra Leśnicka, Agata Klabińska i Zuzanna Lewandowska oraz oba deble. Bardzo pozytywnie walczyła najmłodsza dwunastoletnia Zuzanna Jasiecka, jednak jeszcze w grach singlowych nie może zdobyć zwycięstwa. W dotychczasowych wszystkich meczach świetną skutecznością może się poszczycić Ola Leśnicka, zdobywając komplety punktów. Do zakończenia pierwszej rundy pozostały jeszcze mecze z AZS Poznań i TTS Trzemeszno.

        << Powrót