WEEKEND TENISISTÓW STELLI NIECHAN GNIEZNO


Sezon tenisa stołowego w pełni, zawody niemal bez przerwy. Już w piątek i sobotę drużyna kobiet Stelli Niechan II Gniezno rozgrywała w Gdańsku mecze Play-off o awans do I ligi. Niestety zespół gospodyń okazał się zamocny. W pierwszym meczu Stelistki przegrały 3:7. Bardzo dobre gry zanotowała Monika Jacek, grająca z dużą determinacją wygrała obie gry singlowe. Blisko wygrania w początkowej, ważnej fazie meczu była Karolina Smelkowska z Joanną Kiedrowską ulegając 2:3. trzeci punkt wywalczył debel: Smelkowska- Sara Operman.

W sobotnim meczu Stelistki, ażeby awansować potrzebowały odrobić wynik poprzedniego meczu. Nie udało się , tym razem uległy 4:6. Punkty zdobywały: Karolina Smelkowska –2, Monika Jacek-1 i debel Smelkowska- Operman.

Dziewczyny w marcu będą jeszcze grać o trzecie miejsce w całych rozgrywkach.

W sobotę w Poznaniu odbyły się mecze Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego mężczyzn.

W pierwszym meczu młodzi zawodnicy Stelli Niechan Gniezno ulegli II-ligowej druzynie TTS Trzemeszno 2:4. Punkty dla gnieźnian zdobyli: Michał i Jakub Nowakowie.

W meczu o trzecie miejsce natomiast pokonali zdecydowanie GOKiS Kleszczewo 4:0, po zwycięstwach: Michała Nowaka, Krystiana Chmielewskiegoi Jajuba Nowak oraz pary deblowj:Chmielewski-Nowak Michał. A zawody wygrał zespół AZS UAM Poznań.

Niedziela to kolejne mecze o mistrzostwo III ligi. Tym razem Steliści grali pierwszy mecz rundy rewanżowej w Trzemesznie. Pod nieobecność tamtejszego lidera, doświadczonego Leszka Hyżyka ( wychowanka Stelli) gnieźnianie wygrali wyraźnie 10 :0. Zwycięstwa dla stelistów zanotowali: Arkadiusz zawada-2, Michał Nowak – 2, Krystian Chmielewski-2, Jakub Nowak- 2 i deble Chmielewski-Nowak M i Zawada-Nowak J. Aktualnie po 12 meczach z dorobkiem 14 punktów zajmują piąte miejsce w tabeli na dwanaście drużyn.

Również w niedzielę w Objezierzu k. Obornik odbył się III wojewódzki Turniej Kadetów/tek. Startowało ponad 80-cioro zawodników. Bardzo dobrze zagrał Filip Konicki awansując do finału w którum dopiero uległ Jakubowi Cembrowiczowi 0:3. Siódmy był Jakub Różak, a wśród dziewcząt piąta była Martyna Urbaniak.

      << Powrót