UDANY TYDZIEŃ TENISISTÓW STOŁOWYCH


Bardzo bogaty , a jednocześnie udany był miniony tydzień dla tenisistów stołowych Stelli Niechan Gniezno.

Najpierw w czwartek w Jarocinie odbywały się finały Indywidualne Licealiady. Wśród dziewcząt wygrała Sara Operman ze Liceum Złotowa / na co dzień zawodniczka Stelli Gniezno/, trzecia była Sandra Różak, a czwarty wśród chłopców był Krystian Chmielewski.

W piątek w Gołuchowie odbywały się Finały Indywidualne XII Gimnazjady. W kategorii dziewcząt wygrała zdecydowanie bez straty seta Martyna Urbaniak, pokonując w półfinale Grażynę Cieślę ze Śmigla, a w finale Klaudię Piątkowską z Ostroroga po 3:0. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Wysocka , najpierw ulegając, a potem pokonując w meczu o trzecie miejsce Adriannę Jenek z Ostrorogu 3:0. Trzecie miejsce zajął również Filip Konicki. Wszyscy reprezentują Gimnazjum Niechanowo.

W sobotę odbywały się Mistrzostwa Wielkopolski kadetów/tek stanowiące eliminację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ponownie „gwiazdą” zawodów była Martyna Urbaniak wygrywając cały turniej w półfinale z Grażyną Cieślą, w finale z faworytką Agnieszką Koch z Oborniki. Trzecie miejsce znowu zajął Filip Konicki ulegając dwukrotnie Andrzejowi Juszczakowi po 2:3. Martyna Urbaniak awansowała do Półfinałów Mistrzostw Polski które rozegrane zostaną w Czarnkowie w dniu 1 maja.

W niedzielę rozgrywano finały Mistrzostw Wielkopolski Młodzików. Trzecie miejsce zajęła po dobrej grze Barbara Jóźwiak , czwarty wśród chłopców był grający nadal z kontuzją Jakub Różak.

Mistrzostwo Wielkopolski Drużynowe Chłopców zdobyła ekipa Stelli Niechan Gniezno w składzie: Jakub Różak i Kamil Kwapich pokonując w półfinale Piast Nowy Belęcin 3:1 i w finale zespół Juniora Leszno 3:1. Jakub Różak indywidualnie i drużyna młodzików już wcześniej zapewniła sobie awans do finałów Mistrzostw Polski Mlodzików, które rozegrane zostaną w Krakowie pod koniec maja.

Również w niedzielę stelliści rozegrali ostatnie mecze o mistrzostwo III ligi. W pierwszym meczu pokonali druzynę AZS UAM III Poznań 10 : 0, a w drugim ulegli AZS UAM II Poznań . Tym samym młody zespół beniaminka Stelli Niechan Gniezno zajął szóste miejsce wśród dwunastu startujących drużyn.

W ten właśnie pracowity sposób przy pingpongowych stołach spędzili tydzień zawodnicy Stelli Niechan Gniezno.

      << Powrót