TURNIEJ „SZUKAMY MŁODYCH TALENTÓW”


W czwartek 2 czerwca w hali GOSiR odbył się ósmy, ostatni w tym sezonie Turniej tenisa stołowego „Szukamy Młodych Talentów”. Zawody miały tym razem specjalną oprawę, ponieważ były jednocześnie w ramach obchodów „Dnia Dziecka” i stanowiły podsumowanie całego cyklu , dziewiątej już edycji tego cieszącego się dużym powodzeniem turnieju.

Zawody otworzył Zdzisław Kujawa – Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, jednocześnie Prezes Klubu „Stella” Gniezno, tradycyjnie współorganizatora. W ceremoni uroczystego otwarcia uczestniczyli również: Stanisław Dolaciński- Prezes „Stowarzyszenia Chrobry” , głównego organizatora cyklu imprezy, Andrzej Krzyścin z GOSiR-u, Waldemar Rewers z Urzędu Miasta i Jan Janowiak wiceprezes Stelli Gniezno. Na samym początku wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodyczami, napojami i upominkami z okazji „Dnia Dziecka”. Tym razem przy tenisowych stołach stanęło ponad pięćdziesięcioro dzieci.

Wyniki Turnieju:

Dziewczynki klasa 1-3:

1. Paula Kluczyńska - Łagiewniki Kościelne

2. Ola Trzosek - Sławno

3. Kamila Adamska - Sławno

Chłopcy klasa 1-3:

1. Maksymilian Janowski - Niechanowo

2. Jakub Budzyński - Łagiewniki Kościelne

3. Konrad Ostajewski - Łagiewniki Kościelne

Dziewczynki klasa 4-6:

1. Basia Jóźwiak - Szczytniki Duchowne

2. Joanna Zdanowska - Sławno

3. Daria Skulska - Trzemeszno

Chłopcy klasa 4-6:

1. Jakub Różak - Szczytniki Duchowne

2. Łukasz Jałoszyński - Łagiewniki Kościelne

3. Mateusz Meller - Trzemeszno

najlepsi otrzymali tradycyjnie okolicznościowe medale.


Ponieważ był to ostatni w tym sezonie turniej , po sześciu najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach w punktacji łącznej otrzymało okolicznościowe Puchary, wręczone przez Prezesa Stowarzyszenia „Chrobry” Stanisława Dolacińskiego.

Wyniki końcowe punktacji :


Dziewczynki klasa 1-3:

1. Paula Kluczyńska - Łagiewniki Kościelne

2. Kamila Adamska - Sławno

3. Oliwia Jeżewska - Sławno

4. Dominika Nowicka - Sławno

5. Ola Trzosek - Sławno

6. Jagna Jatczak - Trzemeszno


Chłopcy klasa 1-3:

1. Maksymilian Janowski - Niechanowo

2. Sebastian Mudrak - Niechanowo

3. Konrad Ostajewski - Łagiewniki Kościelne

4. Wojciech Występski - Łagiewniki Kościelne

5. Mikołaj Wojciechowski - SP 8 Gniezno

6. Jakub Budzyński - Łagiewniki Kościelne


Dziewczynki klasa 4-6:

1. Basia Jóźwiak - Szczytniki Duchowne

2. Bogumiła Przybylska - Sławno

3. Anna Frąckowiak - Łagiewniki Kościelne

4. Daria Błachowiak - Łagiewniki Kościelne

5. Joanna Zdanowska - Sławno

6. Klaudia Stasiak - Sławno


Chłopcy klasa 4-6:

1. Jakub Różak - Szczytniki Duchowne

2. Łukasz Jałoszyński - Łagiewniki Kościelne

3. Kamil Kwapich - Niechanowo

4. Maciej Występski - Łagiewniki Kościelne

5. Mateusz Meller - Trzemeszno

6. Dariusz Jackowiak - Łagiewniki Kościelne


po raz pierwszy była prowadzona punktacja łączna drużynowa szkół :

Wyniki:

1. Szkoła Podstawowa w Łagiewnikach Kościelnych - 51 pkt.

2. Szkoła Podstawowa w Sławnie - 38 pkt.

3. Szkoła Podstawowa w Niechanowie - 24 pkt.

kolejne miejsca zajęły szkoły w Szczytnikach Duchownych, Trzemesznie , SP8 Gniezno

Pierwsze trzy Szkoły otrzymały okolicznościowe Puchary.


Podsumowując w tej dziewiątej edycji łącznie uczestniczyło ponad setka dziewcząt i chłopców z powiatu gnieźnieńskiego .

Niekwestionowaną gwiazdą był Jakub Różak czołowy / piąty/ zawodnik w kraju.

Duże słowa podziękowania kierujemy do Nauczycieli, Opiekunów i Rodziców za zaangażowanie i pomoc.

Już dzisiaj zapraszamy na następną „Jubileuszową” dziesiątą edycję cyklu „Szukamy Młodych Talentów’, życząc wymarzonych ocen na świadectwach i odpoczynku na wakacjach.

Za tydzień w czwartek w hali GOSiR odbędzie się trzeci ostatni Turniej TOP-8 dla najlepszych z tego cyklu zawodników o Puchary Prezydenta Miasta Gniezna – Jacka Kowalskiego.

Również zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Gniezna w tenisie stołowym w sobotę o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna – Jacka Kowalskiego / godz. 10.00 ur. 1993 i mł. godz. 12.30 starsi/ i w niedzielę o godz. 10.00 na Mistrzostwa Wielkopolski Żaków i Skrzatów / ur. 2000 i młodsi/ o Puchar Dyrektora GOSiR –Jacka Mańkowskiego. Zawody odbędą się w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie.

      << Powrót