Drugie zwycięstwo Stelistek

W drugiej kolejce rozgrywek I ligi zespół tenisistek stołowych Stelli Gniezno wyjechał do Chełmna. Mecz z tamtejszą drużyna LUKS zakończył się zwycięstwem gnieźnianek 7:3. Rozpoczęło się od pewnego zwycięstwa Pauliny Nowackiej z Aniką Kocoń 3:0. Na drugim stole Roksana Załomska zupełnie nie skoncentrowana przegrywała już 0:2 w setach z Martyna Dziadkowiec. Przy stanie 2:1 w setach przeciwniczka miała dwie piłki meczowe. Decydujący piąty set należał już zdecydowanie do gnieźnianki. W kolejnych grach Karolina Jeleniewska pokonała Katarzynę Janeczek 3:0, a Magda Górowska po ładnej, widowiskowej grze 3:1 grającą stylem defensywnym Agnieszkę Moskal. Po obu deblach wygranych przez pary: Jeleniewska-Górowska i Załomska –Nowacka zrobiło się w meczu 6:0. W tym momencie przeszedł kryzys z koncentracją. Karolina nie dała rady grającej bardzo agresywnie Dziadkowiec ulegając 2:3, Magda Górowska również 2:3 przegrała z Kocoń, a Paulina Nowacka nie potrafiła znaleźć sposobu na konsekwentnie grającą w obronie Moskal. Pewnie swoją grę wygrała Załomska 3:1 z Janeczek. Końcowy wynik jednak w pełni zasłużony. Po dwóch kolejkach z dorobkiem 4 punktów są współ liderkami tabeli. Kolejny mecz we wtorek 20 września stylistki rozegrają w Gdańsku z tamtejszym MRKS-em, drużyną która również wygrała oba mecze. Zapowiada się więc trudna konfrontacja.

Również w sobotę rozpoczęła swoje rozgrywki II liga kobiet. Na samym początku zespół rezerw Stelli Niechan wyjechał do Międzyzdrojów. Drużyna tamtejsza „Chrobry” to tzw. „murowany” kandydat do awansu do I ligi. Gospodynie w bardzo wzmocnionym składzie wygrały pewnie 9:1. Jedyny punkt dla stelistek zdobyła Sara Operman.