Bogaty weekend tenisistów stołowych


W minioną sobotę i niedzielę znowu walczyli tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno.

W niedzielę w hali Zespołu Szkół w Niechanowie odbył się I Wielkopolski Turniej Żaków i Skrzatów pod patronatem Posła na Sejm RP- Tadeusza Tomaszewskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu - Zdzisława Kujawy. Po raz pierwszy grano w kategorii Skrzatów – klasa 1-2 szkoły podstawowej. Tutaj niespodziewanie wygrał Jakub Budzyński StellaGniezno uczeń szkoły podstawowej w Łagiewnikach Kościelnych. Piąte miejsce zajął Jakub Starzyk,a szóste Maciej Wiśniewski. Wśród skrzatek czwarte miejsce zajęła Roksana Wojtalak a szóste Zuzanna Lewandowska. Wśród żaków dominowali tym razem zawodnicy z Poloni Śmigiel, Wygrał Maciej Jankowski. Piąte miejsce zajął Stelista Maksymilian Janowski a siódme Sebastian Mudrak, wszyscy z Niechanowa. Najlepsi otrzymali okolicznościowe Puchary wręczone przez Przewodniczącego Rady Powiatu Zdzisława Kujawę. Duża atrakcję wśród dzieci wzbudziło losowanie atrakcyjnych upominków. Całemu turniejowi towarzyszyły duże emocje nie tylko samych dzieci , ale również rodziców.

Również w niedzielę odbyła się pierwsza kolejka dwumeczu III ligi mężczyzn. Drużyna Stella Niechan do południa w hali GOSiR-u uległa zespołowi AZS UAM Poznań 4:6. zespół gości w tym spotkaniu był wzmocniony dwoma zawodnikami drugoligowymi, między innymi studiującym w Poznaniu zawodnikiem z Hiszpani Cris Hernandez-Perez. To właśnie ci zawodnicy zdecydowali o zwycięstwie goście bowiem sami zdobyli cztery punkty. Bardzo piękną walkę z Mateuszem Krawczykiem stoczył młody Jakub Różak mając pięć piłek meczowych. Punkty w tym meczu zdobyli: Michał Nowak-1, Jakub Różak-1, Jakub Nowak-1 i debel Michał Nowak-Różak. Zdecydowanie lepszy rezultat uzyskali Steliści po południu wygrywając z doświadczonym zespołem AZS UAM III Poznań 7:3. Świetna gra Jakuba Różaka i Filipa Kujawy którzy zdobyli po 2 punkty oraz Michała Nowak i Jakuba Nowaka oraz wygrany debel Michał Nowak-Rózak doprowadziła do niespodziewanego chyba zwycięstwa. Zwycięstwo i sama gra cieszy ponieważ zespół Stelli Niechan jest zdecydowanie najmłodszym w tych rozgrywkach. Kolejne mecze Styliści rozegrają 23 paźdiernika u siebie z Acer Rosko i Kuźnicą Żelichowską.

W sobotę natomiast w Radomsku startował Jakub Różak podczas I Ogólnopolskiego Turnieju Kadetów. Niestety po trzech porażkach i jednym zwycięstwie nie awansował do turnieju głównego. Szkoda ponieważ dwa pojedynki Jakub przegrał po 2:3 będąc blisko zwycięstwa. Trzeba powiedzieć że w dobrym kierunku rozwija się talent młodego Jakuba, choć niekiedy ma problemy z psychiką, tak ważną w tej dyscyplinie sportu.

      << Powrót