Dramatyczny mecz i zwycięstwo Stelistek w Warszawie !

Miał to być wyrównany mecz pomiędzy dwoma zespołami z kompletem zwycięstw: Spójnią Warszawa i Stellą Gniezno. A rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń ze stolicy 3:0 po wygranych Moniki Perzyny z Karoliną Jeleniewską 3:0, niespodziewanym zwycięstwie Katarzyny Barańskiej z Roksaną Załomską 3:1 i szczęśliwym zwycięstwie Natalii Bąk z Paulina Nowacką 3:2. W kolejnej grze Katarzyna Nowocin prowadziła 1:0 w setach z Magdaleną Górowską i w tym momencie zapowiadało się na się pogrom. Stopniowo jednak gnieźnianki przyzwyczajały się do nietypowej hali. Doświadczona Górowska wygrała 3:1. Przy wygranych po dramatycznych bojach po 3:2 w setach dwóch grach deblowych: Górowskiej-Jeleniewskiej i Załomskiej-Nowackiej zrobiło się 3:3 i mecz od nowa. W kolejnej grze przy aplauzie publiczności Perzyna pokonała 3:1 słabiej dysponowaną Roksanę Załomską. Magda Górowska przegrywała już 0:2 z Natalią Bąk, jednak zmiana taktyki pozwoliła zwyciężyć 3:2. A więc było 4 : 4. Bardzo konsekwentnie i skutecznie zagrała Karolina Jeleniewska pokonując Barańską 3:2. Ostatni decydujący pojedynek to gra najlepszych juniorek w kraju. Ta przysłowiowa wymianę ciosów lepiej wytrzymała gnieźnianka wygrywając 3:2 w setach, a końcowy wynik 6 :4 dla Stelli Gniezno był dużym rozczarowaniem dla gospodarzy, ale wielką radością w obozie gnieźnianek. Był to naprawdę mecz na szczycie, stojący na wysokim sportowo poziomie, zacięty i dramatyczny. Cały mecz trwał rekordowo długo , trzy i pół godziny, a aż siedem z dziesięciu pojedynków zakończyło się wynikiem w setach 3:2.

KS SPÓJNIA Warszawa - KS STELLA Gniezno 4:6