Weekend tenisistów stołowych

Znowu bogaty weekend przy pingpongowych stolach spędzili tenisiści stołowi Stelli Niechan GOSiR Gniezno. W Wieliczce rozgrywane były Mistrzostwa Polski Seniorów. Obsada bardzo silna min. z Lucjanem Błaszczykiem, Chinkami i całą czołówką krajową. Do finałów tego turnieju awans uzyskały aż trzy zawodniczki Stelli Gniezno: Magdalena Górowska, Roksana Załomska i Paulina Nowacka. Najlepszy wynik w tej silnej obsadzie zanotowała Magda Górowska zajmując piąte miejsce w deblu i dziewiąte miejsce w grze indywidualnej.

W sobotę w Poznaniu rozegrano Wielkopolski Turniej Żaków. W rywalizacji chłopców piąte miejsce zajął Maksymilian Janowski a siódme Sebastian Mudrak, wygrał Jakub Jankowski z Polonii Śmigiel.

W niedzielę natomiast w poznaniu rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Wielkopolski. Trzecie miejsce po pechowych porażkach w walce o medale zajęła Sara Operman. Tym samym Operman uzyskała awans do Młodzieżowych Mistrzostw Polski Brzegu Dolnym.

Jednocześnie w Objezierzu rozegrano prestiżowy Wielkopolski Turniej Asów Top-8. Wśród tej wielkopolskiej elity grało ośmiu młodych zawodników Stelli Niechan Gniezno. Bardzo dobrze zaprezentowali się : Jakub Różak zajmując drugie miejsce w kategorii kadetów z równym dorobkiem ze zwycięzcą Andrzejem Juszczakiem ze Śmigla. Trzeci był bardzo waleczny w tym dniu Filip Kujawa . Drugie miejsce wśród juniorek zajęła Magdalena Wysocka przegrywając nieco niefrasobliwie 2 :3 z Adrianną Jenek z Ostroroga, a pokonując faworytkę gospodarzy Agnieszkę Koch 3:0. czwarte miejsce w swoich kategoriach zajęli : Michał Nowak w juniorach i Barbara Jóźwiak w kadetkach.

Był to kolejny bogaty w starty gnieźnieńskich pingpongistów weekend.

      << Powrót