Puchar dla Stelistek !

To już kolejny startowy tydzień w tenisie stołowym. W sobotę drugi zespół Stelli Niechan rozegrał wyjazdowy mecz II ligi w Luboniu. Mecz zakończył się zwycięstwem stylistek 8:2. Punkty zdobyły: Sara Operman i Sandra Różak po 2, Magda Wysocka i Martyna Urbaniak po 1 oraz deble: Wysocka-Operman i Urbaniak-Różak.

W niedziele w Niechanowie odbył finał wojewódzki Pucharu Polski kobiet. Startowało 5 drużyn. Najciekawszy mecz to półfinał pomiędzy Stellą II Niechan i UKS Oborniki. Po pierwszej rundzie gospodynie niespodziewanie po znakomitej grze prowadziły 3:0. Monika Jacek wygrała z Agnieszka Koch, Martyna Urbaniak z Małgorzata Gliniany i po dramatycznej grze Sandra Różak z faworyzowaną Joanną Drygas 3:2. Szkoda przegranej gry deblowej pary: Urbaniak-Różak 2:3. Potem niekorzystny układ gier sprawił że ostatecznie gospodynie uległy 3:4. W drugiej grupie pierwszy zespół Stelli pokonał LKTS Luboń 4:0 i Polonię Śmigiel 4:0. Mecz finałowy rozpoczął się wyrównanymi pojedynkami. Sara Operman wygrała 3:2 z Aleksandra Surmą, Karolina Jeleniewska z Joanna Drygas 3:1 i Magda Wysocka z Agnieszka Koch 3:0. Również debel:Jeleniewska-Operman wygrały 3:0 i tym samym cały mecz finałowy Stella Niechan Gniezno pokonał UKS Oborniki niespodziwanie wysoko 4:0. Sukces tym bardziej wartościowy, iż grany bez trzech zawodniczek I ligi: Górowskiej, Załomskiej i Nowackiej. Zawodniczka Paulina Nowacka startowała w tym czasie w Turnieju Międzynarodowym Italia Junior Open z reprezentacją kraju w Lignano we Włoszech.

Dzięki zwycięstwu w zespół Stelli Niechan awansował do półfinałów centralnych Pucharu Drużynowego Polski.

Również w niedzielę kolejne mecze grał zespół męski Stelli Niechan w III lidze. Najpierw w Rosku najmłodsi zawodnicy w tej lidze ulegli 1:9 miejscowej Noteci. Jedyny punkt dla gnieźnien zdobył Michał Nowak . Drugi mecz natomiast wygrali już 8:2 LZS Kuźnica Żelichowska w Krzyżu Wlkp. Po dwa punkty zdobyli: Jakub Różak i Filip Kujawa, po jednym Michał i Jakub Nowakowie oraz obie pary deblowe. Tym samym drużyna Stelli zajmuje piąte miejsce w tabeli.

A już w sobotę pierwszy zespół rozegra mecz I ligi u siebie o godzinie 16.00 z trudnym przeciwnikiem Notecią Inowrocław. Serdecznie zapraszamy kibiców na halę do II LO.

      << Powrót