Memoriał im. Jarosława Maćkowiaka

Bardzo duży ruch panował w sobote i niedzielę przy pingpongowych stołach na hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego. W sobotę rozegrano I Ogólnopolski Memoriał im. Jarosława Maćkowiaka. Na starcie stanęło ponad stu dwudziestu zawodników w tym wielu kolegów i koleżanek Jarka z bardzo nawet odległych miejscowości min. Białegostoku, Warszawy, Zielonej Góry, Wrocławia , Bydgoszczy , z jednostki wojskowej w Międzyrzeczu gdzie służył i innych. Najbliżsi koledzy Jarka występowali w specjalnych upamiętniających koszulkach. We wzruszającej uroczystości otwarcia oprócz Rodziców i rodzeństwa Jarka uczestniczyli: Z-ca Prezydenta Miasta Gniezna – Czesław Kruczek, Wiceprzewodniczący Rady Miasta –Stanisław Dolaciński, Prezes Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego-Tadeusz Nowak, Wiceprezes Stelli – Jan Janowiak. Następnie delegacja udała się na cmentarz złożyć wiązankę kwiatów. Rywalizacja przy stołach odbywała się w trzech kategoriach: Kobiet „Open” , Mężczyzn do 45 lat i powyżej 45 lat. Zarówno liczba startujących jak i wysoki poziom sportowy zaskoczyła oczekiwania organizatorów. Najliczniejszą kategorią była oczywiście grupa mężczyzn do 45 lat , gdzie startowało 66 zawodników. Dla wielu była to okazja do spotkania się latach. Patronat nad imprezą objęli: Urząd Miasta Gniezna, Urząd Marszałkowski Wielkopolski, Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego, Polski Związek Tenisa Stołowego, Stella Gniezno.

Wyniki:


Kobiety Open:

1. Wysocka Magdalena - Gniezno

2. Jeleniewska Karolina - Gniezno

3. Jacek Monika - Gniezno

4. Bucher Aleksandra - Czempiń


Mężczyźni do 45 lat:

1. Rybak Adrian - Krotoszyn

2. Karmoliński Maciej - Warszawa/Gniezno

3. Jarkowski Marcin - Białystok

4. Cembrowacz Jakub - Ostroróg


Mężczyźni pow. 45 lat:


1. Wieczerzak Jacek - Bydgoszcz

2. Hyżyk Leszek - Gniezno

3. Tomczak Janusz - Opalenica

4. Hejna Zdzisław - Września

Najlepsi zostali nagrodzeni dużymi okolicznościowymi Pucharami i upominkami rzeczowymi. Do zobaczenia na II Memoriale im. Jarka Maćkowiaka za rok.


W niedzielę natomiast w ramach obchodów Dnia Dziecka zorganizowano Mistrzostwa Wielkopolski Żaków i Skrzatów. I tutaj niespodziewanie rekordowa liczba 100 uczestników. Oprócz zawodników w wieku od 6 do 11 lat spora grupa trenerów i rodziców sprawiała niemalże tłok na sali. Organizatorami zawodów byli: Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego, GOSiR i Klub Sportowy „Stella” Gniezno.

W kategorii skrzatek wygrała Zofia Dominiczak z Ostroroga, wśród skrzatów Patryk Pyśk z Lubonia, żaczek Nikola Kortus a żaków Jakub Jankowski oboje z Polonii Śmigiel. Najlepiej z gnieźnieńskich zawodników zagrali: Jakub Budzyński zajmując drugie miejsce, Roksana Wojtalak trzecie miejsce i Maksymilian Janowski piąte. Najlepsi zostali nagrodzeni Pucharami Dyrektora GOSiR-u Jacka Mańkowskiego oraz dyplomami iupominkami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Niezwykle emocjonujące było losowanie dodatkowych 10 nagród w postaci oryginalnych piłek nożnych i plecaków.

W atmosferze ogólnego zadowolenia wszyscy wyjeżdżali z Gniezna z powrotem.

      << Powrót