Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu

W niedzielę w hali GOSiR odbył się Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu w tenisie stołowym. Był to już po raz czwarty taki turniej. Tym razem choć startowało blisko pięćdziesiąt dziewcząt i chłopców, a poziom był naprawdę wysoki. Udział wzięli zawodnicy nie tylko z całej wielkopolski, ale również z min. Wrocławia, Gorzowa Wlkp., Warszawy, Drzonkowa, Płocka, w tym kilkoro zawodników Kadry Narodowej. Organizatorem był Klub sportowy „ Stella „ Gniezno, a patronat objęli i okolicznościowe Puchary ufundowali: Prezydent Miasta Gniezna i Przewodniczący Rady Powiatu. Zawody otworzył Poseł na Sejm RP – Tadeusz Tomaszewski. W kategorii młodzików dominowali zawodnicy z Wielkopolski, a wśród juniorów zawodnicy z Wrocławia i Drzonkowa. Wśród młodziczek pierwsze dwa miejsca zajęły zawodniczki Stelli Niechan Gniezno: Wiktoria Skrzypczak przed Anitą Chudy. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Cembrowacz z Nałęcz Ostroróg. Wśród chłopców wygrał Dawid Balcerzak ze Słupcy przed Łukaszem Wachowiakiem ze Spółdzielcy Kobylin. Trzeci był Maksymilian Janowski ze Stelli Niechan. Ada Jończyk z AZS UE Wrocław okazała się bezkonkurencyjna w kategorii juniorek wyprzedając dobrze grające gospodynie: Martynę Urbaniak i Magdalenę Wysocką. Czwarta była Agnieszka Koch z Obornik Wlkp. w najliczniejszej i najsilniejszej kategorii juniorów wygrał Jakub Masłowski przed Adrianem Spychałą- obaj ZKS Drzonków. Trzeci był Maciej Łuczyk z Wrocławia, a czwarty Jakub Cembrowacz z Ostroroga. Najlepszy z gnieźnian był Jakub Nowak zajmując dziewiąte miejsce.

Turniej był dobra okazją sprawdzenie aktualnej formy przed nowym sezonem sportowym i wspólnej integracji tenisowej młodzieży.

Najlepsi otrzymali okolicznościowe Puchary, nagrody i dyplomy.

Przy okazji zapraszamy na inauguracyjny mecz ekstraklasy kobiet : Stella Niechan Gniezno – SKTS Sochaczew. Drużyna gości to aktualny drużynowy wicemistrz Polski. Niewątpliwą atrakcją będzie przyjazd do Gniezna utytułowanej Natalii Partyki - Złotej Medalistki Paraolimpiady, niezwykle sympatycznej i popularnej wśród tenisistów stołowym.

Mecz odbędzie się w piątek 14 września o godzinie 17.30 w hali GOSiR przy ul. Bł. Jolenty.


      << Powrót