Awans kadetów i Magdy Wysockiej ze Stelli Niechan

Trójka kadetów Gnieźnieńskiej Stelli Niechan awansowała do Półfinałów Ogólnopolskiego Turnieju w Gdańsku, który rozegrany zostanie w dniu 29 września. W turnieju chłopców Filip Kujawa okazał się najlepszym wśród pięćdziesięciu czterech startujących. W półfinale pokonał Łukasza Wachowiaka ze Spółdzielcy Kobylin 3:0, a w finale po dramatycznym meczu 3:2 Denisa Bolewicza z KS Dąbcze. Wśród dziewcząt wygrała Agata Klabińska z SKTS Rataje Poznań, jednak drugie i trzecie miejsce zajęły stelistki: Barbara Jóźwiak i Wiktoria Skrzypczak. Szkoda pechowo przegranego meczu Anity Chudy w pojedynku o awans do 1/8 z późniejszą zwyciężczynią , mimo prowadzenie 10:8 w decydującym secie.

Zarówno Filip Kujawa, Barbara Jóźwiak, Wiktoria Skrzypczak w kadetach, jak i tydzień temu Magdalena Wysocka, Martyna Urbaniak, Jakub Różak, Jakub Nowak w juniorach oraz Wiktoria Skrzypczak i Anita chudy w młodziczkach uzyskali awans do półfinałów centralnych. Trzeba zaznaczyć, iż Jakub Różak wcześnie zapewnił sobie start w finałach Ogólnopolskich w kategorii kadetów w Limanowej.

W niedzielę w Luboniu odbył się Wielkopolski Turniej w kategorii seniorów. Rewelacyjnie zagrała Magdalena Wysocka pokonując w półfinale Natalię Nowaczyk 3:1 i w finale Joannę Drygas z Lubonia. Czwarta była Sara Operman, a piąta Martyna Urbaniak. Tym samym Magda Wysocka awansowała do finałów Ogólnopolskich, które rozegrane zostaną w dniach 26-28 października w Nowej Rudzie. Oprócz Magdy Wysockiej wcześniej awans zapewniły sobie koleżanki klubowe: Roksan Załomska, Paulina Nowacka i Emilia Kijok.

      << Powrót