Przy tenisowych stołach

W sobotę i niedzielę kolejne mecze ekstraklasy kobiet grały tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno. W obu stelistki nie były faworytem i oba zostały przegrane. W pierwszym meczu z GLKS Nadarzyn ładny pojedynek zagrała Roksana Załomska z typową defensorską Antoniną Szymańską. Szkoda przegranego pojedynku w czwartym secie, mimo prowadzenia 7:3. W drugim meczu Paulina Nowacka nie miała nic do powiedzenia z Chinką Shen Yi Bin. W trzeciej grze Emilia Kijok prowadziła już 2:0 z Sandrą Wabik, jednak kolejne sety to inicjatywa i zwycięstwo przeciwniczki. W niedzielę przeciwnikiem Stelli Niechan był zespół MKS Polkowice. W druzynie gości grała reprezentantka Polski podczas Olimpiady w Londynie - Katarzyna Grzybowska. I ta właśnie zawodniczka była min. motorem zwycięstwa, zdobywając dwa punkty. Choć bardzo wyrównany pojedynek z nią stoczyła Emilia Kijok. Punkt dla stelistek po ładnej, konsekwentnej grze zdobyła Paulina Nowacka z defensorską Natalia Michorczyk 3 :1. Ostatecznie goście wygrali zasłużenie 3:1.

Również w niedzielę w Poznaniu odbył się wojewódzki turniej seniorów, w którym startowało ponad stu zawodników. Bardzo dobrze w tym turnieju zagrały stelistki. Wygrała Sara Operman pokonując w półfinale Aleksandrę Bucher z Czempinia i w finale Joannę Drygas z LKTS Luboń 4:3. Bardzo dobre trzecie miejsce zajęła Magdalena Wysocka ulegając w półfinale koleżance Operman i wygrywając później z Natalią Nowaczyk z Ostroroga 3:1 i w meczu o trzecie miejsce z Bucher 3:0. Tym samym Sara Operman i Magda Wysocka awansowały do finałów ogólnopolskich które odbęda się w dniach 14-16 grudnia w Łomży. Wcześniej udział w tych finałach zapewniły sobie dobrym występem w poprzednim finale ogólnopolskim zawodniczki ekstraklasy Stelli Niechan Gniezno: Roksana załomska, Paulina Nowacka i Emilia Kijok.

W Chełmnie natomiast rywalizowali najmłodsi tenisiści Stelli – UKS Niechan podczas półfinałów drużyn Uczniowskich Klubów Sportowych. Bardzo dobrze wypadli żacy wygrywając zdecydowanie swoją grupę i awansując do Finałów Mistrzostw Polski. Nie powiodło się dziewczętom, młodziczkom które zajęły drugie miejsce i nie awansowały do finałów.

      << Powrót